Atvērt galveno izvēlni

Neciklopēdija β

Izmaiņas

Mērdzējs

Pievienoti 20 baitu, 2012. gada 6. decembris, plkst. 18.28
nav labojuma kopsavilkuma
Mērdzējs ir cilvēks, kas strādā valsts iestādē un pastāvīgi ir [[alkohols|alkohola ]] reibumā. Ieņemtais amats ir tāds, ka praktiski neko nevajag darīt, pietiek, ka pāris reižu mēnesī gudri padiršparunā.  
== Dienas shēma ==
 Mērdzējs pamostas ap deviņiem no rīta un konstatē, ka darbs praktiski ir nokavēts. Toties ir vaļā vietējais rimčiks. Mērdzējs iet uz rimčiku un nopērk trīsgraudu degvīna pudelīti. Tilpums — nulle trīs. Tad mērdzējs pa zaķi brauc uz darbu. Darbā mērdzējs "atrāda rožu" (tipa nozīmējaspazīmējas, ka ir ieradies un it kā ir tipa jau visu rītu darbā), tad mērdzējs nolien klusā vietiņā un lēnā garā sāk tukšot degvīniņu. Ap 11 -iem mērdzējs dodas uz tuvāko veikalu pusdienot (lai gan pusdienas pārtraukums oficiāli ir tikai no 12). Protams, nekādas pusdienas netiek ēstas, mērdzējs nopērk vienu "kroplīti" (200 gramu degvīna pudelīti). Ap 3 -iem mērdzējs iet mājās, vispirms obligāti kauko salauzis darba vietā (piem. durvju rokturi, čaiņiku krēslu u.c.). Ap 4 -iem mērdzējam zvana priekšnieks un prasa, nahuja kāpēc mērdzēju nevar darbā atrast nekur. Mērdzējs kautkā kaut kā atšujas, lai gan labi saprot, ka rīt darbā būs žopa darbāsūdi. Ap 7 -iem mērdzējam atmiņa izslēdzas.  
== Noteikumi ==
 
Mērdzējam jāievēro stingri noteikumi, lai drīkstētu oficiāli saukties par mērdzēju.
1. Katru dienu darbā jābūt iedzērušam.
2. Vismaz 1 reiz dzīvē jāpadirš jāpazaudē auto vadīšanas atļauja.3. Kad darbā kādam tiek svinēta dzimene, jāsastrādā tāda huiņakaut kas tāds, lai vismaz mēnesi par to visi runā (tas nozīmē to, ka par mērdzēja darbiem runā cauru gadu).
4. Vismaz reizi nedēļā "jāatlūst" darba vietā.
5. Jātur līdzsvars tā, lai darba devējs mērdzēju nevar atlaist no darba, lai gan pastāvīgi tiek doti brīdinājumi un citas huiņasutml.
6. Jāaizņemās nauda no kolēģiem priekš dzeramā.
7. Labi jāmāk [[angļu valoda, tipa]], lai darba devējs apzinās, ka mērdzējs ir angļu valodas eksperts. 
== Klasifikācija ==
 *1. Aptuveni 40 gadus vecs, matainsgarmatains, klausās Slayer un Black Sabbath, strādā par elektroiekārtu speciālistu.*2. Aptuveni 30 gadus vecs, kaulains, sejā "es esmu daunis" izteiksme, dzer tikai dzērienu "Hektors".*3. Aptuveni 20 gadus vecs, pieder [[BMW|"huļiganka"]], kura pastāvīgi tiek remontēta un stāv darba teritorijā, jo signalizācijai nav naudas un stajankai stāvvietai arī nav naudas.*4. Aptuveni 19 gadus vecs, studē neklātienē, dzīvo kopā ar vecāko brāli, kurš mērdzējam aizdod savas drēbes. 
== Darbība ==
 
Ja darbā ir vairāki mērdzēji, tiem obligāti jādzer kopā un uz darba devēja jautājumu "kāpēc esi iedzēris?" jāatbild "es nedzēru, Juris (Andris, Aivars u.c.) dzer!" (Juris ir otrs mērdzējs).
Ja nezināmu iemeslu dēļ nav nauda alkoholam (mēneša beigas, neviens vairs naudu neaizdod, padirsts pazaudēts maks), atļauts dzert arī odekolonu. Ja pipelē šmigā darbā aizdirš garām podam, jāvaino cits mērdzējs; ja cita mērdzēja nav, jāvaino priekšnieks.
Ja tomēr tiek atlaists no darba, jānodzerās līdz invaliditātei.
119
labojumi